Better off Broken zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/882 (EAA).
Deklaracja dotyczy strony internetowej: betteroffbroken.com
Data publikacji strony internetowej: 10.06.2025
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 10.06.2025
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/882 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie wymogów dostępności produktów i usług (Dz. U. UE. L. z 2019 poz. 151.70, dalej: EAA) z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej
Formularz kontaktowy – obecnie nie wszystkie pola formularza posiadają etykiety tekstowe powiązane z polami, co może utrudniać korzystanie ze strony poprzez czytniki ekranu. Kontakt z nami jest możliwy również telefonicznie pod numerem: +48 537 125 270 lub mailowo [email protected], a wcześniejsze wypełnienie formularza nie jest niezbędne.
Zapewnienie dostępności niektórych funkcjonalności strony (np. zaawansowanych interaktywnych wizualizacji) mogłoby wiązać się z bardzo wysokimi kosztami, które zostały ocenione jako nieproporcjonalne obciążenie na podstawie kryteriów oceny z załącznika VI EAA.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny oraz analizy z wykorzystaniem narzędzi automatycznych do badania dostępności cyfrowej (np. WAVE – Web Accessibility Evaluation Tool).
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Każdy użytkownik ma prawo zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu, a także wystąpić z wnioskiem o udostępnienie informacji w alternatywny sposób.
Na zgłoszenia odpowiadamy w możliwie najkrótszym terminie, nie później niż w ciągu 30 dni od otrzymania. Jeżeli realizacja zgłoszenia nie będzie możliwa w tym terminie, podamy nowy termin realizacji – nie dłuższy niż 60 dni, o którym poinformujemy.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności lub niezadowalającej odpowiedzi masz prawo złożyć zawiadomienie do Prezesa Zarządu PFRON.
Zawiadomienie powinno zawierać:
- informację, o jaki produkt lub usługę chodzi,
- wskazanie, jakie konkretne wymagania dostępności nie zostały spełnione przez dany produkt lub usługę,
- nazwę podmiotu gospodarczego, który udostępnia ten produkt albo oferuje lub świadczy tę usługę,
- jeśli zawiadomienie jest składane po skardze: kopię skargi i odpowiedzi na nią, lub informację, że odpowiedź nie została udzielona w terminie.
Zawiadomienie może zostać złożone:
- na piśmie: osobiście w siedzibie PFRON (Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa lub w oddziale) pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną,
- ustnie: osobiście w siedzibie PFRON lub telefonicznie,
- w postaci elektronicznej z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej,
- w Polskim Języku Migowym: osobiście w siedzibie PFRON lub w postaci nagrania z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (jeśli takie środki zostaną wskazane do tego celu przez PFRON).
Możesz także poinformować o sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w swojej sprawie. Każdy konsument może również skorzystać z innych metod rozwiązywania sporów oraz wystąpić z powództwem do sądu powszechnego.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności lub niezadowalającej odpowiedzi masz prawo złożyć skargę do:
Możesz także poinformować o sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w swojej sprawie.
Sklep umożliwia kontakt mailowy, pod adresem [email protected]
telefoniczny, pod numerem +48 537 125 270 oraz przez formularz kontaktowy pod adresem: betteroffbroken.com
Dokładamy wszelkich starań, by nasza strona była dostępna dla jak najszerszego grona użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. Jeśli zauważysz problem z dostępnością – zgłoś go do nas.